business-area
İngiltere Eğitim Sistemi ve Yabancıların Erişimi

Köklü ve dinamik bir eğitim sistemi olan İngiltere, lisans döneminin 3 yıl olması sebebiyle dünyanın her yerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere eğitim sistemi, öğrencilerin aktif olarak derse katılımına önem verir ve bireyleri analitik düşünmeye ve doğru kararları almaya yönlendirir. Merak ettiğiniz her alanda sizi araştırma yapmaya sevk eder ve araştırmalarınız için gerekli ortamı hazırlar. Dünya çapında saygınlığı olan pek çok üniversitenin de merkezi olan İngiltere’de lisans eğitiminizi en iyi şekilde tamamlayıp, kariyerinizde yükselen basamaklarla doğru yöne ilerleyebilirsiniz. Ülkede yeni açılmış olan İngiliz üniversiteleri içinden çoğu öğrenci kabul ve şartlarında kolaylık sağlamaktadır. Gerekli dil yeterliliğini sağlayamayan öğrenciler için de bazı okulların hazırlık bölümleri mevcuttur. Burada 1 sene eğitim alıp derslerden başarılı bir şekilde geçtikten sonra, lisans eğitiminizin ilk yılına başlayabilirsiniz. Aynı şekilde, İngiltere’de dil eğitimi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

 
Neden İngiltere’de Lisans Eğitimi?

İngiltere’de çalışmak ve okumak size farklı deneyimler yaşatacak ve vizyonunuzu genişletecektir. İngilizcenin doğduğu topraklarda anadili İngilizce olan bu insanlarla ve daha başka kültürlerden gelen insanlarla kaynaşarak deneyimleyeceğiniz, eğlenceli anılarla dolu bir üniversite hayatı sizleri bekliyor. Sanayinin ve endüstrinin oldukça geliştiği bu ülkede, mezun olduktan sonra hayallerinizdeki işi bulma şansına da sahipsiniz. Eğer buraya yerleşmek gibi bir planınız var ise, İngiltere’de üniversite okumak sizin için anahtar olacaktır. Okuduğunuz okul sizin için güçlü bir referans olacaktır. Sadece İngiltere içerisinde değil, Türkiye’ye dönseniz bile, hayallerinizin çok üstünde bir kariyer hayatı sizleri bekliyor olacak.

 

İngiltere’de Lisans Eğitimi Genel Kabul Şartları

İngiltere’deki üniversiteler genellikle akademik açılışlarını eylül ve ekim aylarında yaparlar fakat öğrencilerin kabul edilebileceği farklı tarih aralıkları da vardır. Bu tarihler her okulda farklıdır. İngiltere okulları öğrenci kabul etmek için genellikle temelde 2 şarta bakar: Lise diplomanız ve Transkript, İngilizce yeterlilik (IELTS, TOEFL). Fakat yine de bu şartlar okuldan okula ve hatta bölümden bölüme de farklı olabilir. Hedefinizdeki üniversitenin ve bölümün şartlarını net olarak öğrenmek için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Örneğin, yabancı dilde eğitim veren bir liseden aldığınız yüksek ortalaması olan bir diploma okulun ilk yılına başlamak için kabul görebilmektedir. Her öğrenci bireysel olarak değerlendirilir. İngilizce dil yeterliliğiniz olmadığı takdirde kimi zaman okulu kendi bünyesine bağlı olan hazırlık sınıflarında, kimi zaman da okulların anlaşmalı oldukları kolejlerde İngilizce hazırlık bölümünü okuyabilirsiniz. Buralardaki eğitim tamamen üniversitede alacağınız eğitime yönelik olup bir yandan da İngilizcenizi yeterli seviyeye çekmeye yönelik olacaktır. Değerlendirmeler esnasında okullar, öğretmenlerinizden talep edebileceğiniz referans mektuplarına da bakmak isteyebilir. Ayrıca öğrencilerin UCAS formunda yazmış oldukları kompozisyonlar da belirleyici olabilmektedir. İngilizce yeterliliği bulunan ve akademik olarak da başarılı olan öğrenciler okullardan şartsız kabul alabilmektedir. İngilizce yeterliliği henüz bulunmayan ve akademik olarak da başarısı henüz tespit edilemeyen (öğrencinin eğitimi bir okulda hala devam ediyorsa) şartlı kabul alabilmektedir.

 

İngiltere’de Lisans Eğitimi Maliyetleri

İngiltere’de seçeceğiniz okula ve bölüme göre eğitim masraflarınız değişiklik gösterebilmektedir. İngiltere’de lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Bazı bölümlerde ise bu süre 4 yıla kadar uzamaktadır. Genel olarak eğitim maliyeti yıllık £10.000 - £25.000 arasında değişiklik göstermektedir. Bu maliyetlere ek olarak kayıt ücreti, sağlık sigortası, materyal ücreti gibi ek ücretler de zorunlu olarak alınması gereken hizmetlerdir.

 
Neden İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi

Lisans eğitiminizden sonra İngiltere’de yüksek lisans başvurularınız okullar tarafından daha rahat kabul edilir. İngiltere’de yüksek lisans, size yepyeni fırsatların kapısını açacaktır. Lisans eğitiminizde olduğu gibi yüksek lisans eğitiminiz boyunca da kendinize yarı zamanlı iş bularak gelir sağlayabilirsiniz. Böylece hem okuyup hem çalışarak İngiltere kültürünü daha yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. İngiltere’de yüksek lisans 1 yıl sürmektedir. Bu sayede toplamda 4 yıl içerisinde hem lisans hem de yüksek lisans yapmış olabilirsiniz.

 

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi Genel Kabul Şartları

Yüksek lisans başvuruları için gerekenler genel hatlarıyla şöyledir: Lisans diplomanız ve Transkript, İngilizce yeterlilik (IELTS, TOEFL), CV, Referans mektupları, Niyet mektubu. Bu şartlar da yüksek lisans için başvurmuş olduğunuz okula ve bölüme göre farklılık gösterebilmektedir.

 
İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitim masrafları

İngiltere’de yüksek lisans masraflarınız, tercih edilen bölüme ve okula göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürmektedir. Bazı bölümlerde ise bu süre 2 yıla kadar uzamaktadır. Genel olarak eğitim maliyeti yıllık £12.000 - £40.000 arasında değişiklik göstermektedir. Bu maliyetlere ek olarak kayıt ücreti, sağlık sigortası, materyal ücreti gibi ek ücretler de zorunlu olarak alınması gereken hizmetlerdir.

 
Neden İngiltere'de Dil Eğitimi?

İngiltere’de aldığınız eğitim sonucu alanınızda uzmanlaşmanızın yanı sıra ülkenin dilini de çok iyi kullanıyor olarak Türkiye’ye dönüş yapacaksınız. İngilizceyi doğduğu topraklarda, orijinal halile öğrenip aktif olarak konuşabiliyor olmak size kariyer hayatınızda her zaman fazlasıyla artı olarak dönecektir. Başvurduğunuz okullarda İngilizce dil yeterliliği sağlayamıyor olmanız halinde İngiltere’de dil eğitimi alabilirsiniz. Aldığınız bu eğitim sonucunda ülkeyi ve bulunduğunuz çevreyi daha yakından tanıma fırsatı yakalarsınız. British Museum, Londra Kalesi ve Stonehenge gibi dünyaca ünlü yerleri yakından görebilirsiniz. Her yıl binlerce turisti ağırlayan İngiltere’de çok çeşitli etnikten insanlarla karşılaşabilir, değişik kültürler tanıyabilirsiniz. Oxford, Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversitelerin yer aldığı bu eşsiz ülkenin güzelliklerini bire bir yakından görebilirsiniz. Brighton, Cambridge, Oxford, Londra, Bristol, Liverpool, Manchester, Birmingham, Bournemouth gibi meşhur şehirleri birebir ziyaret edip buradaki güzellikleri görebilirsiniz. Brighton şehri tam bir öğrenci şehridir. Sınırları dahilinde bulunan 2 üniversite sebebiyle nüfusun çoğunluğunu gençler oluşturmaktadır. Aynı zamanda popüler ve şık bir tatil merkezidir. 17. ve 18.yy.’dan kalma tarihi eserlerin bulunduğu Brighton Müzesi gibi tarih severler için Hove Müzesi ve Sanat ve Brighton Deniz hayatı Müzesi de bu şehirde yer almaktadır. Ayrıca The Lanes adı verilen bölge şehrin alışveriş merkezidir denilebilir. Çok çeşitli kafe, restoran ve butikler burada bulunduğu için de oldukça popülerdir. The Lanes sokaklarında gezerken tarihi replikalara ve bazı antikalara denk gelmeniz muhtemeldir. Brighton iklimi asla yadırgamayacağınız kadar Türkiye’ye benzemektedir.

 
İngiltere’de Dil Eğitimi Genel Kabul Şartları

Ülkede pek çok farklı kurs ihtiyaç duyulan dil eğitimini sağlayabilmektedir. Seviyeye veya alınmak istenen eğitimin yoğunluğuna göre bu kurslar arasından seçim yapılabilmektedir. Bu sebeple kabul şartları farklılık göstermektedir. Hangi kurum tercih edilirse edilsin İngiltere’ye girmek ve İngiltere’de konaklamak için vizeye ihtiyaç duyulacaktır.

 
İngiltere’de Dil Eğitimi Maliyetleri

İngiltere’de seçeceğiniz okula ve lokasyona bağlı olarak eğitim masraflarınız farklılık gösterebilmektedir. Öğrenciler tarafından yoğunluklu olarak Londra, Brighton, Oxford gibi şehirler tercih edilmektedir. Londra’da 4 haftalık genel İngilizce kursu £700’den başlamaktadır. Kurs ücretinize ek olarak; konaklama, sağlık sigortası, kayıt ücreti, materyal ve sınav ücreti gibi ek ücretler de yer almaktadır.

 
İngiltere’nin Tarihi

İngilizcenin anavatanı olan İngiltere, çok köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihinin Paleolitik çağa kadar uzandığı bilinmektedir. İsmini buraya 5.ve 6.yy ‘da yerleşen Almanya orijinli Angles Kavmi’nden almaktadır. Tarihin bilinen ilk anayasası olan ve insanlığın bugüne kadar özgürlük adına attığı en büyük adım sayılan Magna Carta’nın ilan edildiği bu topraklar 10. yy. itibariyle dünya üzerinde kültürel, siyasi ve ekonomik bağlamda ciddi bir güç haline gelmeye başlamıştır. 18. yy. dünyasında sanayi devriminin doğduğu İngiltere, bugün hala güçlü endüstrisi ve global firmalarıyla dünya ekonomisine yön veren ülkeler arasındadır.

 
İngiltere’nin Coğrafik Konumu ve İklimi

İngiltere’nin güney sahil kısmında bulunduğu için diğer yerlere oranla daha nemli ve daha sıcaktır. Burada da Akdeniz iklimi görülür. Cambridge iklimi tipik İngiltere iklimidir. Genellikle yıl içerisinde uzun bir dönem ılık bir hava hakimdir. Mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül sıcak ve güneşlidir. Oxford Üniversitesi ‘e ev sahipliği yapan Oxford şehrinde de genç nüfus oldukça fazladır. Oxford ‘da en sıcak dönem, temmuz ve ağustos aylarıdır. En soğuk dönem ise aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Londra iklimi yağmurlarıyla meşhurdur. Nemli bir iklimi vardır. Yaz ayları serin, kış ayları ise ılık geçer. Genellikle yıl boyunca yağış görülür. Kış aylarında ise kar görülebilmektedir.

 
İngiltere’nin Popüler Şehirleri

İngiltere’nin gözde şehirleri arasında; Brighton, Cambridge, Oxford, Bristol, Liverpool, Manchester, Birmingham ve Bournemouth yer almaktadır. Zarif mimarisiyle hemen dikkatinizi çekecek olan Cambridge, en başta görülmesi gereken Cambridge Üniversitesi ile birlikte The Backs adı verilen üniversitenin çevresinde şekillenen bu doğa harikası görülmeye değerdir. Burada yürüyüş yapabilir veya kayık turlarına katılıp eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca 15.yy’da inşa edilmiş olan King’s College Chapel da bu şehrin en önemli tarihi eserlerinden biri olarak sayılmaktadır. Kolejin gotik mimarisi ve vitray süslemeleri ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Ünlü Wren Kütüphanesini içinde barındıran Trinity College’i de Cambridge’e gittiğinizde görebilirsiniz. Bunun yanında Çin, Yunan ve Roma medeniyetlerine ait olan birçok tarihi kalıntının sergilendiği Fitzwilliam Müzesi de bu şehrin sınırları içerisindedir. Oxford’da; 16. yy.’dan kalma ve Harry Potter filmlerinde sahne olarak kullanılmış olan kilise Christ Church’ü, dünyanın en eski kütüphanelerinden biri olan Bodleian Kütüphanesi’ni, çok sayıda antropolojik tarihi kalıntıların bulunduğu Pitt Rivers Müzesi’ni, Oxford ‘un sembol yapılarından biri olan Bridge of Sighs’ni, 18. yy. dönemlerinde Neo-klasik tarzda inşa edilen Radcliffe Camera’nı, Mısır mumyalarının sergilendiği Ashmolean Müzesi’ni ve içerisinde dinozor iskeletlerinin de bulunduğu Doğa Tarihi Müzesi ‘i gezebilirsiniz. İngiltere’nin başkenti ve en büyük şehri olan Londra 9 milyonluk nüfusuyla etnik çeşitliliğin en fazla olduğu şehirlerden birisidir. Londra’nın ünlü saat kulesi olan Big Ben, 135 metre yüksekliğindeki ve Londra’nın sembolü haline gelmiş olan dönme dolap London Eye, Londra’nın en eski tarihi yapılarından biri olan Londra Kalesi, 18. yy.’dan kalma turistlerin büyülenerek baktıkları yapı olan Buckingham Sarayı, Thames Nehri ‘in iki yakasını birleştiren 240 metre uzunluğundaki Tower Bridge, Millennium Köprüsü, 19.yy da yapılmış olan 1200 odalı ve 4,8 kilometrelik koridoruyla Westminster Sarayı, İngiltere’nin önemli şahsiyetlerinin balmumundan yapılmış heykellerinin yer aldığı Madam Tussauds Müzesi, Londra’nın en işlek kavşaklarından biri olan Piccadilly Circus, sadece yayaların yürüdüğü ve Londra’nın batı kısmının kalbi olan Leicester Meydanı gibi daha pek çok yeri burada ziyaret edip eğlenceli anılar biriktirebilirsiniz.

 
Ulaşım

Ulaşım

İngiltere’ye

Türkiye’den İngiltere’ye varmanın zaman ve maliyet olarak en ideal yolu uçak olmaktadır. Ülkenin çeşitli havalimanlarından kalkan uçaklar Londra başta olmak üzere İngiltere’nin belli başlı kentlerine uçuşlar düzenlemektedir. Yaklaşık 4 saat süren bu uçuşlar pek çok farklı havayolu şirketi tarafından sağlanabilmektedir.

İngiltere’de

İngiltere’de ulaşım çeşitli vasıtalar aracılığıyla yapılmaktadır. Bir düzen ülkesi olarak bilinen İngiltere ulaşım konusunda da oldukça titiz çalışmaktadır. Dolayısıyla yerel halk toplu taşımaya oldukça rağbet göstermektedir. Londra’da metronun bulunması ulaşımı çok daha rahatlatmaktadır. Londra’nın hemen her noktasına ulaşım sağlayan metro günlük hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. İngiltere genelinde en fazla kullanılan toplu taşıma aracı trendir. Trenler oldukça hızlı ve konforludur. Avrupa’nın en uzun ray hattına sahip olan İngiltere’de demiryolu kadar otobüsler de şehir içinde ve şehir dışında aktiftirler. Şehirler birbirlerine çok uzak olmadığı için uçak tercih edilmez, bunun yerine otobüs yolculuğu tercih edilir. Sadece İngiltere-İskoçya-İrlanda-Galler arasında uçak yolculuğu tercih edilir. Çünkü bu hattaki yolculuklar otobüsle çok uzun sürmektedir. Bunların yanında teknolojinin gelişmesiyle elektrikli bisikletlerin de kullanıldığını görebilirsiniz. İngiltere’de bileti olmayan yolculara ceza kesildiği unutulmamalıdır. Bu sebeple trene veya metroya binmeden önce mutlaka bilet makinalarından veya gişelerden bilet alınmalıdır. Londra’da haftalık, aylık ya da yıllık olarak satılan seyahat kartları bulunmaktadır ve bu kartlar sadece Londra şehri için geçerlidir. Bu seyahat kartları bölge sistemine dayanır. Londra 6 bölgeye ayrıldığı için seyahat kartı alırken kullanacağınız bölgeye göre ayarlama yapılır ve ona göre ücret ödersiniz. Belli bir bölge içerisinde seyahat edebileceğiniz kartların fiyatları daha düşük, 6 bölgenin tümünde gezebileceğiniz kartların fiyatları daha yüksektir. Londra’da metro 05:30 dan gece yarısında kadar çalışmaktadır ve metroyla şehrin pek çok yerine ulaşım mümkündür. Oxford’da çoğunlukla otobüs kullanılmaktadır. Şehrin her yerine otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz; otobüslerde Smart Kart kullanılır. Cambridge, Londra’ya tren ile 50 dakika mesafededir. Burada da tıpkı Oxford gibi ulaşım çoğunlukla otobüslerle sağlanmaktadır. Şehir 3 ayrı otobüs bölgesine bölünmüştür. Multi Bus adı verilen kartlar otobüslerde kullanılır. Liverpool şehrinde otobüs ve trenle ulaşım sağlanır. 4 adet tren hattı bulunur. Northern Line, Wirral Line, Other Line ve Merseyrail’dir. Kültürel aktivitelerin çok olduğu Manchester ‘da ulaşım Metro ile sağlanmaktadır. 3 hatta şehrin belli bir kısmına giden ücretsiz çalışan shuttle araçlar vardır ve sizi metroya götürür. Metroya binerken biletinizi kullanırsınız. Sleepers adı verilen şehirler arası trenler, klimalı ve yataklıdır. Londra, İskoçya, Batı Midlands, İngiltere’nin güneybatısı ve güney sahillerine ulaşım sağlamaktadır. Bu trenlerle yolculuk edebilmek için önceden rezervasyon yapılması şarttır. İngiltere’deki otobüs şirketleri turistik geziler de düzenlemektedir. Şehirlerarası otobüslerde yiyecek içecek servisi yoktur; bu anlamda Türkiye’den farklıdır. Bu sebeple yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yolculuğa çıkmadan önce kendiniz temin edip yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Her 3 saatte bir kere ihtiyaç molası verilmektedir. Otobüslerde koltuk numarası, kadın yanı ya da erkek yanı diye bir kavram yoktur. Dileyen istediği yere oturabilmektedir. Şehir içi otobüslerde ise otobüse binerken bilet atabilir ya da şoföre para ödeyebilirsiniz. Çift katlı olan ve arka kısmı açık olan otobüslerde biletler kondüktör tarafından toplanmaktadır. Otobüs biletleri de tıpkı metro biletleri gibi bölge sistemine göre ücretlendirilir.

 
İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler, üniversite öğrenci yurtlarında kalma, özel yurtlarda kalma, ev veya oda kiralama ya da diğer bir opsiyon olan aile yanı konaklama gibi seçeneklerden kendisine uygun olanı seçebilmektedir. Üniversitelerin kendilerine ait olan öğrenci yurtları birçok öğrenci için daha cazip gelmektedir. Bu seçenek ile okulunuzda bulunan diğer öğrencilerle daha çabuk tanışma ve kaynaşma imkânı bulabilirsiniz. Kampüs içindeki yurtlar genelde konaklama ücretinizi akademik yıl üzerinden tek seferde almaktadır. Üniversiteye ilk kez başlayacak öğrenciler için bu seçenek çevresini tanıma, okula ve kültüre daha kolay adapte olmayı sağlar. Öğrenci eğitim hayatının ilerleyen yıllarında özel yurt, ev-apart kiralama veya aile yanı konaklamayı tercih edebilir. İngiltere’de ortalama 4 haftalık özel yurt konaklaması ortalama £800 - £1.200, 4 haftalık ev-apart kiralama £600 - £1.300, 4 haftalık aile yanı konaklama ortalama £750 - £1.000 arasında değişiklik göstermektedir.

 
İngiltere’de Sağlık Sistemi ve Yabancıların Erişimi

6 aydan uzun süre öğrencilik yapılması halinde Ulusal Sağlık Hizmeti Sigortası kapsamında ücret ödemeden sağlık hizmeti alınabilmektedir. Böylelikle sağlık giderleriniz için ayrı bir bütçe oluşturmanız gerekmez.

 
İngiltere’de Sosyal Yaşam

Londra’da gece hayatı oldukça aktiftir. Burada çok fazla bar ve gece kulüpleri bulunur. Bu nedenle her bütçeye uygun bir eğlence ortamı mutlaka bulunur. Alkol diğer şehirlere oranla Londra’da daha pahalıdır ve gideceğiniz mekâna birkaç gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 
Resmi Prosedürler

İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere’de dil kurslarına ya da sertifika programlarına başvurmayı düşünen öğrenciler için alınan vize türüdür. 6 aydan daha kısa süreli olarak İngiltere’de bulunacak öğrenciler için bu vize türü kullanılır. Vize süresi İngiltere’de uzatılamamaktadır. Vize süreniz bittiğinde ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Öğrenci ziyaretçi vizesine sahip olan öğrencilere İngiltere çalışma izni verilmemektedir.

 
Öğrenci Vizesi

Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere’de dil okullarına ya da sertifika programlarına başvurmayı planlayan öğrenciler için olan bir vize türüdür. 11 aya kadar İngiltere’de eğitim alacak öğrenciler için verilir. Süresi bitince ülkeden ayrılmanız şarttır. Ve bu vizeye sahip öğrencilere de yasal olarak çalışma izni verilmemektedir. TIER 4 uzun dönem öğrenci vizesi, 6 aydan uzun süreli olarak İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için verilen vizedir. Bu vize ile dil okullarına, ilkokul, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora başvuruları yapılabilmektedir.

 
Vize Uzatma-Oturum

TIER 4 uzun dönem öğrenci vizesi, İngiltere’de uzatılabilir. Eğer eğitiminiz planladığınızdan daha uzun sürerse, İngiltere’de vize uzatma başvurusunda bulunarak uzatma süresi alabilir ve İngiltere’de kalmaya devam edebilirsiniz. TIER 4 uzun dönem öğrenci vizesine sahip olan öğrenciler İngiltere’de part-time olarak çalışabilmektedir. Vizenin ne zaman sonuçlanacağı konusunda net bir süre verilememektedir. Bu süre değişkenlik göstermektedir. Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vize türünün uzatma şansı bulunmamaktadır.

 
Göçmenlik İşlemleri

İngiltere’de göçmenlik işlemleri Konsolosluğun belirlemiş olduğu şartlar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Daha detaylı ve güncel bilgiler için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 
Çalışma İzni

Vize ve benzeri güncel bilgiler için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 
Banka İşlemleri

İngiltere’de banka hesabı açtırmak oradaki yaşantınızda size büyük kolaylık sağlayacaktır. Ülke genelinde bankaya gidip sıra beklemek ve bir hesap açtırmak oldukça uzun zaman alabilmektedir. Bu nedenle mobil telefonlar aracılığıyla banka hesabı açtırmak oldukça yaygın bir yöntemdir. Devlet tarafından resmi statü verilen, 85.000 Euro ya kadar paranızın güvence altında tutulduğu, hukuki açıdan diğer bankalardan hiçbir farkı bulunmayan dijital bankalar bulunmaktadır. Oturduğunuz yerden hiçbir sıra beklemeden telefonunuz üzerinden banka hesabı açabilmektesiniz. Bu da size zamandan tasarruf sağlamaktadır.

 
İngiltere’ye Nasıl Gidebilirim?

İstanbul – İngiltere arası uçuş mesafesi 2600 km’dir. 3 saat 42 dakika sürmektedir. Bu mesafe ve süre kalkış şehrine göre değişiklik gösterebilir. Mesafe uzun olduğu için havayolu tercih edilmektedir.

 
İngiltere’de Kaç Üniversite Vardır?

İngiltere’de 130 adet üniversite bulunmaktadır.

 
İngiltere Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İngiltere vize başvurunuzun sonuçlanması 2 ile 4 hafta sürmektedir.

 

Okullar
Business_logo

Vakit Kaybetmeden Hemen Başvur

Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım