Eduglobal - WSB Universities Szczecin
business-area

WSB’nin sunduğu lisans ve özellikle bankacılık, finans ve mühendislik alanındaki yüksek lisans eğitimleri üniversiteyi daha ilgi çekici bir hale getirmiştir.

Özellikler

 • Wifi
 • Modern Sınıflar
 • Öğrenci Salonu
 • Bahçe
 • İnteraktif Yazı Tahtaları
 • Bilgisayar Odası
 • Kafeterya
 • Açık Alan

 

Hakkında

WSB Üniversiteleri 1994‘te finans ve bankacılık üzerine kurulmuştur. Devletin tanıdığı özel üniversiteler arasında yer alan WSB zaman içerisinde zincir bir okul haline gelerek Polonya’nın başta Poznan, Gdansk, Wroclow olmak üzere birçok şehrinde şubelerini açmıştır. WSB’nin sunduğu lisans ve özellikle bankacılık, finans ve mühendislik alanındaki yüksek lisans eğitimleri üniversiteyi daha ilgi çekici bir hale getirmiştir. Avrupa, Asya hatta Amerika’da partneri olan okullar ile Erasmus programı kapsamında bünyesinde çokça uluslararası öğrenci barındırmaktadır. YÖK denkliği de bulunan bu üniversite Türk öğrenciler tarafından tercih edilen ilk üniversiteler arasındadır. Aynı zamanda okullar özellikle yurt dışından gelen öğrencilerin lisans programlarıyla birlikte çalışma imkanı edinebilmeleri için de yardımcı olarak onlara kolaylık sağlamaktadır. 
 

Ranking

 • ARWU: Mevcut değil
 • QS: Mevcut değil
 • THE WORLD:  Mevcut değl
 • CWTS: Mevcut değil
 • URAP: Mevcut değil

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)
Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.
 
Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?
 
YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz
WSB Üniversitesi'nin tanınması mevcuttur.
 

Kabul Kriterleri

 • B2 Seviye İngilizce
 • Minimum 65 Transkript Notu
 • Lise Diploması
 

Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri  Nisan 2021 –  Ağustos 2021 olarak belirtilmiştir.
 

İletişim

ul. Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa
 +48 22 256 23 00
 study@wsb.warszawa.pl
Harita

 

 

Management: Business Management and Marketing

Okul : WSB Universities Szczecin

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : İşletme

Süre : 3.00 Yıl

2200.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Management: Travel and Tourism Management

Okul : WSB Universities Szczecin

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : İşletme

Süre : 3.00 Yıl

0.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Business Management - Human Resource Management

Okul : WSB Universities Szczecin

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : İşletme

Süre : 2.00 Yıl

2200.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım