×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım

Eduglobal - Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
business-area

Wroclaw Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, 1951 yılında kurulmuştur. Polonya’nın Güney bölgesinde bulunan tek tarım üniversitesidir.

Özellikler

 • Wifi
 • Modern Sınıflar
 • Öğrenci Salonu
 • Bahçe
 • İnteraktif Yazı Tahtaları
 • Bilgisayar Odası
 • Kafeterya
 • Açık Alan

 

Hakkında

Wroclaw Çevre ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, 1951 yılında kurulmuştur. Polonya’nın Güney bölgesinde bulunan tek tarım üniversitesidir. Modern bir eğitim tesisi,  çeşitli laboratuvarlar, bilimsel ekipmanlar ve konferans salonlarıyla öğrencilere geniş imkanlar sunmaktadır. Ayrıca üniversite akademik kadrosuyla da dikkat çekmektedir.

Ranking

 • ARWU: Mevcut değil
 • QS: Mevcut değil
 • THE WORLD: 1001+
 • CWTS: 1177 
 • URAP: 1445

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)

Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.

Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Wroclaw Çevre ve Yaşam Bilimleri üniversitesi yök tarafından açıklanan denklik şartlarını sağlamaktadır.

Kabul Kriterleri

 • B2 Seviye İngilizce
 • Minimum 65 Transkript Notu
 • Lise Diploması

Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri Mayıs 2021 – Eylül 2021 olarak belirtilmiştir.

İletişim

admission@upwr.edu.pl  

048 71 32 01 045

 

 

 

Food Technology and Human Nutrition

Okul : Wroclaw University of Environmental and Life Sciences

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Diyetisyenlik/Beslenme

Süre : 1.50 Yıl

0.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Bioeconomy

Okul : Wroclaw University of Environmental and Life Sciences

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Biyoloji

Süre : 3.50 Yıl

2600.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Veterinary Medicine

Okul : Wroclaw University of Environmental and Life Sciences

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Veterinerlik

Süre : 5.50 Yıl

7500.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images