Eduglobal - Warsaw Film School
business-area

Varşova Film Okulu, 2004 yılında Polonyalı yapımcı, yönetmen ve senarist Maciej Slesicki ve ülkenin ünlü aktörü Boguslaw Linda tarafından kurulmuştur.

Özellikler

 • Wifi
 • Modern Sınıflar
 • Öğrenci Salonu
 • Bahçe
 • İnteraktif Yazı Tahtaları
 • Bilgisayar Odası
 • Kafeterya
 • Açık Alan

 

Hakkında

Varşova Film Okulu, 2004 yılında Polonyalı yapımcı, yönetmen ve senarist Maciej Slesicki ve ülkenin ünlü aktörü Boguslaw Linda tarafından kurulmuştur. Varşova Film Okulu 10 yılı aşkın süredir aktif faaliyet göstermektedir.  Bu özelliğiyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen film okuludur diyebiliriz. Ayrıca Polonya günümüzün hızlı gelişen dünyasında sürekli yenilenen görsel ve işitsel bir merkez konumundadır. Varşova Film Okulu, kampüsünde okul bünyesine ait bir sanat evi sineması bulunduruyor. Dönem dönem birçok konser, film etkinliği, festival ve düzenli tiyatro gösterimi etkinlikleri düzenlenmektedir.

Ranking

 • ARWU: Mevcut değil
 • QS: Mevcut değil
 • THE WORLD:  Mevcut değil
 • CWTS: Mevcut değil
 • URAP: Mevcut değil 

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)

Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.

Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Varşova Film Okulu Üniversitesi'nin tanınması mevcuttur.

Kabul Kriterleri

 • B2 Seviye İngilizce
 • Minimum 65 Transkript Notu
 • Lise Diploması

Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri  Mart 2021 –  Haziran 2021 olarak belirtilmiştir.

İletişim

ul. Generała Zajączka 7 01-518 

Warszawa Dean's Office: 

tel. (+48) 22 839 00 50 

e-mail: info@szkolafilmowa.pl

 

 

 

Film Directing & Video Games

Okul : Warsaw Film School

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Sanat/Sinema/TV

Süre : 3.00 Yıl

6000.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Cinematography and Post-production

Okul : Warsaw Film School

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Sanat/Sinema/TV

Süre : 3.00 Yıl

6000.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım