Eduglobal - Kielce University of Technology
business-area

Kielce Teknoloji Üniversitesi'nde 21 lisans ve lisansüstü programa kayıtlı yaklaşık 5500 öğrenci bulunmaktadır.

Özellikler

  • Wifi
  • Modern Sınıflar
  • Öğrenci Salonu
  • Bahçe
  • İnteraktif Yazı Tahtaları
  • Bilgisayar Odası
  • Kafeterya
  • Açık Alan

Hakkında

Kielce Teknoloji Üniversitesi'nde 21 lisans ve lisansüstü programa kayıtlı yaklaşık 5500 öğrenci bulunmaktadır.

Üniversite, inşaat mühendisliği ve ulaşım, otomasyon, elektronik ve elektrik mühendisliği, çevre mühendisliği, madencilik ve enerji ve makine mühendisliği olmak üzere dört bilim dalında doktor (PhD) ve bilim doktoru (doctor habilitowany) derecelerini verme hakkına sahiptir.

Kielce Teknoloji Üniversitesi, birinci, ikinci ve üçüncü aşama programları (Doktora okulu) sunan akademik bir yüksek öğretim kurumudur. Şu anda, Üniversite yaklaşık 450 öğretim elemanı istihdam etmektedir.

Üniversite, şehir merkezinde 22 hektarlık büyük bir kampüste yer almaktadır. Her biri farklı bir fakülteye tahsis edilmiş öğretim ve araştırma tesislerine sahip beş ana bina, ülkeye özgü Lazer İşleme Araştırma Merkezi, Rektörlük ve Üniversite Kütüphanesi'ni barındıran modern bir bina, bir spor salonu, yepyeni bir amfi oturma yeri bulunmaktadır. yaklaşık 600, altı yurt, iki konut binası ve “Pod Krechą” Öğrenci Kulübü ile büyük bir bina. Üniversitenin ayrıca Kielce'nin eteklerinde, Dąbrowa'da Mekatronik ve Makine Mühendisliği Fakültesine tahsis edilmiş araştırma ve öğretim tesisleri ile 2.75 hektarlık küçük bir kampüsü vardır.

Rankings

ARWU: Mevcut Değil

QS: Mevcut Değil

THE WORLD: Mevcut Değil

CWTS: Mevcut Değil

URAP: 2947

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)

Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.

Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kielce Teknoloji  Üniversitesi'nin tanınması mevcuttur.


Kabul Kriterleri

B2 Seviyesi İngilizce

Minimum 65 Transkript Notu

Lise diploması

Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri ​​Haziran 2021 – Temmuz 2021 olarak belirtilmiştir.

İletişim

+48 41 34 24 773

enternasyonal@tu.kielce.pl


Mimarlık

Okul : Kielce University of Technology

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Mimarlık

Süre : 4.00 Yıl

0.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Computer Science

Okul : Kielce University of Technology

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Mühendislik

Süre : 4.00 Yıl

2000.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım