×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım

Eduglobal - Częstochowa University of Technology
business-area

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CUT), 1940' ın son yılında finanse edilen bölgedeki en büyük devlet üniversitesidir.

Özellikler

  • Wifi
  • Modern Sınıflar
  • Öğrenci Salonu
  • Bahçe
  • İnteraktif Yazı Tahtaları
  • Bilgisayar Odası
  • Kafeterya
  • Açık Alan

 

Hakkında

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CUT), 40'ların son yüzyılında finanse edilen bölgedeki en büyük devlet üniversitesidir. Aynı zamanda tam akademik haklara sahip olan tek kişidir, yani doktor ve üniversite profesörü (yetkili doktor) unvanını verme hakkına sahiptir. Bilimsel ve eğitsel faaliyetleri sırasında Polonya'nın, Czestochowa bölgesinin ve şehrin tarihinin ve geleneğinin doğal bir parçası haline geldi. Devlet yüksek öğretim kurumlarının ülke çapındaki sıralamasında, Polonya'daki benzer profildeki en iyi üniversiteler arasındayız.

CUT, çok çeşitli kurslar ve yüksek düzeyde eğitim sunan modern ve iyi donanımlı bir okul olarak tanınmaktadır. Öğretim ve araştırmamızın mükemmel kalitesi ve akademik kadromuzun rakipsiz akademik bilgi ve deneyimi, CUT'de çalışmayı teşvik edici ve paha biçilmez bir deneyim haline getiriyor. Üniversite ayrıca iyi bir öğrenci altyapısına, araştırma ve öğretimi desteklemek için çok çeşitli yüksek standartlı laboratuvarlara ve konferans salonlarına, ayrıca üç yurt binasına, kendi yayıncısına ve modern bir ana kütüphaneye ve fakülte kütüphanelerine sahip olmaktan gurur duymaktadır.

 

Rankings

ARWU: Mevcut Değil

QS: Mevcut Değil

THE WORLD: Mevcut Değil

CWTS: Mevcut Değil

URAP: 1679

Tanınma ve Denklik;

Yurtdışından alınan üniversitelerin ülkemizde geçerli olması için birinci adım, yurtdışında eğitim alınan kurumun tanınma durumudur. Eğer eğitim alınan kurumun tanınması mevcut ise denklik işlemi için mezuniyet sonrası istenilen belgeler ile YÖK’e denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK başvurunuz sonrası belli bir süre sonra direk denklik işlemini tamamlayabileceği gibi içeriği uyuşmayan dersler yada Türkiye’de bulunan üniversitelerde aynı bölüm için farklı derslerinde verilmesi gerektiği durumlarda sizden bir sınav talebinde bulunabilir. Eğer tanınma durumu olmayan bir üniversitede eğitim alırsanız Türk makamlarınca öğrencilik durumunuz kabul edilmeyecektir. (Örn. Öğrencilik üzerinden askerlik tecili)

Buna ek olarak, YÖK Denklik Yönetmeliğinde belirlenen kıstasları sağlayan okullara gittiğinizde yada yurtdışında eğitime başlamadan önce Türkiye’de ki üniversite sınavına girerek yurtdışında okuyacağınız bölüme yeterli puanı almanız durumunda eğer eğitim alacağınız okulun tanınması da mevcut ise YÖK sizden ek bir sınav talebinde bulunmayacaktır.

Peki bu bilgiler ışığında YÖK tarafından belirlenmiş “Ranking” listelerinde ki okul sıralamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

YÖK tarafından baz alınan 5 ranking listesi içerisinde bölüm bazlı sıralamada ilk 1000’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim aldığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz denklik başvuru sürecinin akabinde ek bir sınava tabi tutulmadan diplomanızın denkliğini alabilirsiniz. Ancak eğer eğitim alacağınız kurum bu listelerde ilk 1000 içerisinde bulunmuyorsa direk olarak alacağınız diplomanın denkliği olmayacağını söylemek kesinlikle yanlış olur. Çünkü bazı üniversitelerin tanınması olduğu halde bu listelerde ilk 1000’de olmadığı gibi, bu listelerin tamamiyle yer almayadabilir. Bu durum ilgili üniversitenin eğitim kalitesinin düşük olduğunu yada Türkiye’de denklik alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tanınma ve denklik durumu değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Czestochowska Teknoloji Üniversitesi'nin tanınması mevcuttur.

 

Kabul Kriterleri

B2 Seviyesi İngilizce

Minimum 65 Transkript Notu

Lise diploması

Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri ​​Haziran 2021-Eylül 2021 olarak belirtilmiştir.

 

İletişim

+ 48 34 3250 281

 iso@pcz.pl

 

 

Management

Okul : Częstochowa University of Technology

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : İşletme

Süre : 2.00 Yıl

1920.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi

Logistic

Okul : Częstochowa University of Technology

Dil : İngilizce

Ülke : Polonya

Program : Ticaret ve Lojistik

Süre : 2.00 Yıl

1920.00 €

Fiyat / Hafta

Detaylı Bilgi
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images