Kanada Coop Programları Kimler İçin?

Kısa bir sürede bir alanda bilgi donanımı ve yurt dışında iş tecrübesi elde etmek, eğitim alırken çalışmak, çalışırken kültürleri deneyimlemek, İngilizceyi yaşamak isteyenler için!

Programlara Gözat!
Program Maliyetleri

Program ücreti: 9900 CAD’dan başlamaktadır.

Örnek Program Fiyatları

Okul Bölüm Hafta Fiyat
Toronto School of Management Diploma in Cybersecurity Specialist CO-OP 51 week 14,745 CAD
ILAC International College Business Administration Diploma CO-OP 92 weeks 11,150 CAD
Van West College Hospitality Management Diploma CO-OP 15 months 13,380 CAD
Greystone College Diploma in Digital Marketing: Website Management and Design CO-OP 88 weeks 11,700 - 13,500 CAD

01. Kanada Co-op Eğitimi Nedir?
Co-op eğitimi yani "Co-operative education" teriminin Türkçe karşılığı "Müşterek/Ortak Eğitim"'dir. Öğrenciler yetkinleşmek istedikleri bir alanda Co-op eğitimi içeren diploma programlarında kaydolur. Böylelikle okulun sunduğu akademik bilgilerden yararlanırken, okulun anlaşmalı iş yerlerinde ücretli staj yapma imkânı bulur. Özellikle uluslararası ve Türk öğrenciler arasında bu eğitim şekli oldukça popülerdir. Kendini yetiştirme ya da Kanada’da yeni bir hayata başlamak isteyen öğrenciler devlet veya özel kolej bünyesinde bulunan Co-op fırsatı sunan programları tercih etmektedirler.
02. Co-op Eğitiminin Avantajları Nelerdir?
Bu eğitim şeklinin en büyük avantajı, öğrenciye Kanada’da eğitim aldığı alanda iş hayatını deneyimleme şansı vermesidir. Co-op yani stajlı diploma/sertifika programına kaydolan öğrenciler teorik eğitimlerinde yarı zamanlı, Co-op döneminde ise tam zamanlı çalışma fırsatı elde etmiş olurlar. Eğitimlerinden sonra verilen çalışma izinlerinde ise tam zamanlı olarak çalışabilir hatta çalıştığı şirketten çalışma izni oluşturup yeni bir hayata başlayabilirler.

Kanada CO-OP Program Maliyetleri

Program ücreti:

10.000 CAD’dan başlamaktadır.

Vize Başvuru Ücreti:

Study Permit: 150 CAD Biyometri İşlemi: 85 CAD

Çeviri Ücreti

Ortalama 150 – 250 TRY

Uçak Bileti:

1000 CAD’dan başlamaktadır.

Haftalık konaklama

245 CAD’dan başlamaktadır (Aile Yanı Tam Pansiyon)

Aylık Gider:

1000 CAD (aylık ortalama)

SIKÇA SORULAN SORULAR

Eduglobal’e danışmanlık ücreti ödeyecek miyim?

Bünyemizdeki okulların resmi temsilcileri olduğumuz için bize ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Okul iş garantisi sağlıyor mu?

Çoğu okul staj döneminde öğrenciye iş bulma konusunda destek sağlamaktadır. Fakat teorik eğitim döneminde öğrenciler kendi işlerini kendileri bulurlar.

Konaklama seçeneklerim nelerdir?

Aile yanı, yurt veya apart seçenekleri mevcuttur. Aile yanı konaklamada öğrenci Kanadalı bir aile ile konaklar, sabah – akşam yemeği vardır. Yurt konaklamada ise öğrenci okula bağlı veya bağımsız yurtları tercih edebilir. Yurtlar birden çok ülkeden gelen öğrenciyi bünyesinde barındırır. Yemek seçeneği yoktur. Ortak alanda öğrenci dilerse kendi yemeğini yapabilmektedir.

Sağlık sigortam neleri kapsamaktadır?

Okulun sağladığı sigorta öğrenciye ayakta veya yatarak tedavileri kapsar nitelikte hazırlanabilmektedir.

Program için İngilizce şartı var mı?

Evet, programlar için İngilizce şartı mevcuttur. Başvurduğunuz programın seviyesine bağlı olarak aranan İngilizce seviyesi değişecektir. Dil seviyenizi kanıtlamanın en kolay yolu, dünyaca geçerliliği olan dil sınavlarına (IELTS, TOEFL, TOEIC, PTE vb.) girip aldığınız sonucu okula iletmek olacaktır. Eğer başvurmak istediğiniz okulun kendi dil seviye sınavı varsa ve bu sınav sonuçlarından herhangi birine sahip değilseniz okulun sınavlarına girerek dil seviyenizi ispat edebilirsiniz. Dil seviyeniz yetersiz olduğu durumlarda kolejlerin kendi bünyelerinde sundukları İngilizce Hazırlık Dönemi'nde veya anlaşmalı olduğu dil okullarında İngilizce dil seviyenizi ilerletebilirsiniz.

Vize reddi ihtimali nedir? 

Her öğrencinin başvurusunu, profilini detaylı inceleyerek oluşturuyoruz. Size en uygun olan başvuruyu gerekli evraklarla birlikte yapıyoruz. Herkes için her zaman vize reddi ihtimali mevcuttur. Buna karar veren merci Kanada Konsolosluğu’dur. Bu risk herkes için her durumda bulunmaktadır.

Haftalık kaç saat çalışabilirim?

Akademik eğitiminiz başladığı tarihten itibaren, teorik eğitim döneminizde yarı zamanlı yani haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı yani haftada en fazla 40 saat çalışabilirsiniz. Co-op döneminde sektörde tam zamanlı yani haftada 40 saat çalışma izniniz bulunmaktadır. İngilizce kursu aldığınız sürede çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Göçmenliğe başvurabilir miyim?

Kanada göçmenliğe yeşil ışık yakan ülkelerden biridir. Eğer eğitiminizi bir devlet kolejinde tamamladıysanız; eğitim sürenize bağlı olarak minimum 8 aylık eğitimlerde 1 yıla kadar, 2 yıl ve üzeri süreli eğitimlerde ise maksimum 3 yıl olacak şekilde ülkede kalıp iş arama iznine başvurma hakkınız bulunmaktadır. Buna Post-Graduation Work Permit (PGWP) denmektedir. Programınız bitmeden PGWP başvurunuzu gerçekleştirmiş olmanız gerekiyor. PGWP izniniz çıktıktan sonra göçmenlik-kalıcı oturuma başvurma fırsatınız olacaktır.

Program Uygunluk Formu
Vakit Kaybetmeden

Size En Uygun Programı Seçin

Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
Brand_area_images
×
Hızlı Başvuru

Sizi Arayalım